Przewodnik duchowy jako osoba

Psychoterapeuta, ksiądz czy psycholog? Kogo wybierzesz do pomocy zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Chciałbym tylko powiedzieć, że każda z tych osób może być Twoim duchowym przewodnikiem

Z tymże każda z tych osób będzie oferować Ci pomoc w nieco inny sposób.

Psychoterapeuta może być przewodnikiem duchowym i rozmawiać o tym co czujesz i w stosunku do kogo, co do tego doprowadziło i jak się teraz z tym czujesz. Ogólnie może Ci pomóc prowadząc psychoterapię grupową bądź indywidualną nakierowaną na osiągnięcie określonego rozwoju duchowego lub zmianę sposobu myślenia i odczuwania na ściśle określony temat.

Ksiądz jako przewodnik duchowy może prowadzić Cię przez życie w rozwoju katolickim. Może również z Tobą porozmawiać jako przewodnik duchowy i podpowiedzieć, jakby Jezus mógł się zachować w takiej sytuacji i co by o tym pomyślał jego Bóg Ojciec a także wskazać drogę, jaką obrałby w danej sytuacji przykładny katolik i jak nie można postąpić. 
 
Psycholog jako przewodnik duchowy, pomaga raczej zrozumieć samego siebie i obrać taki kierunek jaki będzie najwłaściwszy dla Ciebie samego. Może on pomóc zrozumieć daną sytuację oraz obrać kierunek w jakim chcemy podążać w dalszym życiu.

I tak jak dobry prawnik może być przewodnikiem po prawie karnym bądź cywilnym (na przykład na forach internetowych) tak odpowiednia osoba znająca się na duchowieństwie czy psychologii może być dobrym przewodnikiem duchowym, który może wskazać dalszą drogę rozwoju lub sprawić, abyśmy zeszli z nieodpowiedniej drogi i zaczęli robić coś, czego rzeczywiście pragniemy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przewodnik duchowy jako książka